تدریس خصوصی - اولین باش - مهدی خسروی رقیه آباد - avalinbash.com - فشیقهس ناخسخخسه - tadris khosoosi - فشیقهس ناخسخخسه - ئشایه ناخسقشره قخضشغثا شذشی - Mahdi Khosravi Roqayeh Abad -

مقدمه:

این نرم افزار در جهت سهولت انجام متدها (متد اسپلایس و در آینده باقی متد ها) و همچنین برطرف کردن پاره ای از مشکلات گریبانگیر مهندسی محصول طراحی شده است. اگرچه در نگاه ابتدایی قدرت این نرم افزار در ذخیره زمان مفید و با ارزش همکاران عزیز هویدا می شود اما این مشخصه تنها اولویت ثانویه ی طراح بوده است. اولویت اولیه طراحی این نرم افزار به “دقت” که ارزشمندترین شاخصه ی کار در شرکت کروز و بالاخص مهندسی محصول می باشد مربوط می شود که لوگوی این نرم افزار (چشم باز و هوشیار) نشانگر این مفهوم می باشد.

شکل ۱٫ لوگوی نرم افزار Take it easy

 

طراح این نرم افزار سعی کرده کلیه ی امور مربوطه جهت طراحی اسپلایس را به نرم افزار واگذار کند اما با این وجود کپی برداری از لیست سیم و لیست اسپلایس در سیستم کروز توسط همکاران عزیز اجتناب ناپذیر می نماید.

آماده سازی داده ها:

در این خصوص لازم است BOM مربوط به دسته سیم مورد نظر خود را در محیط سیستم کروز باز نموده و سپس در همان صفحه ی ابتدایی از ترتیب عملیات مربوط به کد کروزی مورد نظر، کپی برداری را انجام دهید.

 

شکل ۲٫ کپی برداری از لیست سیم

همانطور که از شکل بالا مشخص است در صفحه ی مربوطه با کلیک بر روی محل مناسب کل لیست سیم را انتخاب نموده و با استفاده از کلید های ترکیبی CTRL+C کپی برداری را انجام دهید. سپس به صفحه ی مربوط به اسپلایس ها رفته و طبق شکل ۳ با کلیک در محل مناسب، لیست اسپلایس مربوطه را کپی برداری نمایید.

 

شکل ۳٫ کپی برداری از لیست اسپلایس

در ادامه با کپی برداری از دو صفحه ی گفته شده و کپی هر یک از آنها در یک فایل اکسل مجزا، آنها را با نام دلخواه در پوشه ی دلخواه خود ذخیره نمایید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه هنوز نرم افزار مربوطه در فاز نمایشی خود می باشد لازم است بعد از کپی برداری از لیست اسپلایس و ذخیره آن در فایل اکسل، در ستون هشتم مربوط به این فایل (ستون H)، جهت سیم مربوطه را در اسپلایس با حرف L یا R تعیین نمایید. از L به عنوان نشانگر برای سیم ها در جهت چپ و از R به عنوان نشانگر برای سیم ها در جهت راست استفاده شود.

اکنون همه مقدمات مربوط به اجرای نرم افزار و طراحی اسپلایس آماده است.

اجرای نرم افزار Take it easy:

نرم افزار Take it easy با ورژن مناسب را اجرا کرده و اولین سوال نرم افزار را با کلیک بر روی Drawing Splices پاسخ دهید.

 

شکل ۴٫ انتخاب برنامه ی طراحی اسپلایس

در صفحه ی جدید که مربوط به طراحی اسپلایس می باشد کد کروزی محصول خود را وارد نموده و با کمک دو بخش دیگر فایل های لیست سیم و لیست اسپلایس خود را انتخاب نمایید. در ادامه بر روی Select کلیک نمایید و در طول اجرای برنامه از کلیک بر روی هر گزینه ی دیگر اعم از کلید Stop یا تب های دیگر خودداری نمایید. بعد از کلیک کردن بر روی Select، برنامه ی مربوطه در فضای نرم افزار اکسل اجرا       می شود که لازم است به سوالات مربوطه پاسخ مناسب دهید. سیستم به کد کروزی محصول مورد نظر شما بسیار حساس می باشد در وارد نمودن آن دقت لازم را داشته باشید.

 

شکل ۵٫ ورود اطلاعات برنامه ی طراحی اسپلایس

در صورتی که در زمان اجرای برنامه ی اکسل، درخواستی از سوی نرم افزار با عنوان Enable Content صورت گرفت (مانند شکل ۶) آن را تایید بفرمایید که برنامه قادر به دریافت اطلاعات شما باشد (دقت داشته باشید که این گزینه را فقط در زمان اجرای این برنامه و یا برنامه ای که  به آن اطمینان دارید تایید نمایید).

 

شکل ۶٫ Enable Content در نرم افزار اکسل

 

به سوالات با دقت و حوصله جواب دهید. اطمینان داشته باشید در صورت آماده سازی مناسب داده ها، نرم افزار شما را ناامید نخواهد کرد. اجرای مناسب نرم افزار با پیام تبریک و سپس باز کردن لیست نهایی اسپلایس خاتمه خواهد یافت.

 

شکل ۶٫ پیام تبریک جهت ترسیم اسپلایس ها

تبریک؛

شما توانستید زمان بسیار زیادی را ذخیره کرده و متد اسپلایسی با دقت بسیار زیاد طراحی نمایید. متد اسپلایس طراحی شده در صورت یافتن هرگونه مغایرتی در اصول طراحی اسپلایس مانند رنج مربوط به اسپلایس ها و یا حتی وجود اسپلایسی که یک سمت آن صفر باشد (البته به جز بعضی از پروژه های خاص) آلارم مناسب را به شما خواهد داد. اگر در متد اسپلایس شما ترمینال اسپلایسی هایلایت شده باشد لازم است رنج ترمینال مربوطه را بررسی نمایید. اگر در کنار پیام تبریک، نوت های دیگری برای شما ظاهر شد آنها را به دقت بررسی نمایید.

فایل نهایی آماده شده در صفحه ی دسکتاپ شما با عنوان کد کروزی مربوطه و زمان و تاریخ طراحی آن ذخیره شده است. اگرچه این نرم افزار برای کلیه ی متد اسپلایس های پروژه S212 & 232 مورد ارزیابی قرار گرفته و ارزشیابی آن با موفقیت صورت گرفته است، با این وجود، یافتن هرگونه ایراد برای نرم افزار و یا ارائه ایده بکر و جدید برای بهبود آن، مورد قدردانی طراح قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه هدف این نرم افزار و ایده هایی از این قبیل، ارائه راهکارهایی جهت به حداقل رساندن مشکلات و اشتباهات ناشی از سیل عظیم داده ها می باشد، امیدوارم طراحی پیش رو، گامی کوچک در این راستا محسوب شود.

موفق باشید.

قدردانی:

با تشکر از همکاران عزیزی که ایده های مناسبی در جهت بهبود نرم افزار پیش رو ارائه کرده اند. همچنین از سرکار خانم سلیمانی جهت در اختیار قرار دادن تجربه چند ساله خود و همچنین ارائه ی ایده های عملی مناسب کمال تشکر را دارم.

با تشکر

خسروی

=================================================================

=================================================================

آموزش Labview و MATLAB هیچ پیش نیازی ندارد. 

کلیه افراد در هر زمینه کاری می توانند به راحتی آن را فرا بگیرند.

 از اتنخاب شما سپاسگزاریم

ایمیل: آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو تدریس و آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو تدریس و آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو تدریس و آموزش نرم افزار LabVIEW لبویو لب ویو انجام پروژه با لب ویو، انجام پروژه های دانشجویی، hk[hl \v,Ci nhka[,dd ، hk[hl \v,Ci ihd nhka[,dd، انجام پروژه های دانشجویی در پردیس، hk[hl \v,Ci ihd nhka[,dd nv \vnds، www.sharifnet.net، صصص.ساشقهبدثف.دثف، پروژه یار، \v,Ci dhv، projeyar، حقختثغشق ، 123حقختثزف.هق، 123project.ir، مهدی خسروی رقیه آباد، اولین باش، lind osv,d vrdi Hfhn، h,gdk fha، ءشایه «اخسقشره ، ئشایه ناخسقشره، Mahdi Khosravi Roqaye Abad، AvalinBash.com - تشکیل کلاس آموزش لب ویو - آموزش لب ویو - آموزش لبویو- آموزش نرم افزار Labview تشکیل کلاس آموزش لب ویو - آموزش لب ویو - آموزش لبویو- آموزش نرم افزار Labview آموزش لبویو- آموزش نرم افزار Labview در اصفهان - تهران - پردیس - بیرجند - در اصفهان - تهران - پردیس - بیرجند - تشکیل کلاس آموزش لب ویو - آموزش لب ویو - آموزش لبویو- آموزش نرم افزار Labview -در اصفهان - تهران - پردیس - بیرجند - در اصفهان - تهران - پردیس - بیرجند -

شماره تلفن: ۳۹۲۴ ۸۳۳ ۰۹۱۲

گروه آموزشی مهر (اولین باش) از اینکه مفتخر است در کنار شما عزیزان، همیارتان در انجام پروژه های دانشجویی باشد، به خود میبالد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *